Kulturkveld om romanifolket/tatere

Forestilling
Voksne
Ungdom

Samtale om romanifolket/tatere og konsert med Elias og Veronica Akselsen

Bilde av Elias Akselsen
Foto: Privat
Bilde av Elias Akselsen
Foto: Privat
Bilde av Elias Akselsen
Foto: Privat

Gratis - ingen påmelding

Dato

onsdag, 22. oktober

Tid

18:00 - 20:00

Sted

Legg til i kalender

Vet du at vi har fem minoriteter i Norge og at taterne er en av disse? Hva kjennetegner taterkulturen, og hvordan er det å være romani/tater i dag? Mange vet at romanifolket/tatere har vært en del av bygdesamfunnet i Innlandet i flere hundre år. Men vet du at denne nasjonale minoriteten også har satt sitt preg på Vestfold?

Møt Veronica Akselsen, sanger og tradisjonsbærer, og Lillan Støen, sekretær i Taternes Landsforening. De vil samtale med formidler Loni Bjerkholt-Pedersen om egne erfaringer med romanifolket/tatere i Norge.

Etter samtalen blir det en gripende konsert som formidler romanifolkets rike kulturarv og en historisk fortelling om motstand, overlevelse og kulturell arv. Konsert med Elias (sang) og Veronica Akselsen og gitarist Karl-Fritjof Johansen.

Arrangementet er støttet av Vestfold fylkeskommune.


Gratis, ingen påmelding

Kulturkveld om romanifolket/tatere | 22. okt. 18:00 | Tønsberg og Færder bibliotek